Yeni iş kurmak isteyenlere kredi

0

Yeni iş kurmak isteyenlere kredi isimli makalemizde iş kurmak isteyen vatandaşlarımız için kredi seçeneklerini değerlendirecek ve sizler için en iyi bilgileri derleyeceğiz. Eğer sizde iş kurmak için faizsiz kredi veren bankaları arıyorsanız bu yazımız da bununla ilgili bilgi alabilirsiniz. Unutulmamalıdır ki her banka iş kurmak isteyen vatandaşlarımıza kredi verir. Fakat önemli olan hangi bankanın yüzde kaç faizle kredi verdiğidir. Bizde bu yazımız da sizlere bir kaç banka önerisinde bulunacağız. Bunları değerlendirip yeni iş alanlarına yelken açmak ve uygun kredi faiz oranlarıyla zorlanmadan kredinizi ödemek tamamen sizin elinizde.

Gelir belgesiz işyeri kredisi çekmek için en düşük faizli kredi veren bankalara başvurabilirsiniz.

İş kurmak isteyenlere kredi veren bankalar

İş kurmak isteyenlere kredi veren bankalar arasında birinci seçeneğimiz Halk Bankası çünkü devletin kosgeb ağına bağlı olarak bu banka ile yapacağınız iş konusun da düşük faizli kredi veya iş kurmak isteyenlere hibe kredi alabilir ve işinizi rahatça kurabilirsiniz. Bir diğer seçeneğimiz Ziraat Bankası bildiğiniz üzere ziraat bankası daha çok tarım ve hayvancılık alanın da iş yapsa da girişimci gençlerin önünü açıp düşük faizli kredi verdiği gerçeğini es geçemeyiz. Bunların yanın da İş Bankası yeni girişimcilere iş yeri açmaları için 60 aya kadar vade vermekte olup bu vadeyi günümüz şartların da düşük faizle işleme koymaktadır. Sizde iş kurmak istiyorum ne yapabilirim diyorsanız Yapı Kredi bankasının sizlerin sermaye ihtiyaçlarını ve iş kurmak için gereken kredi miktarınızı karşılamak adına 3 ayda bir ödemeli kredi sağladığını da bilmeniz gerekiyor diğer türlü iş yeri açma kredinizi 36 aya kadar vadelendiren Yapı Kredi bankası tercihlerinizin veya alternatiflerinizin arasına girmelidir. Finansbank A.Ş son zamanlar da yaptığı kampanyalarla ve ENPARA gibi bir sistemle bankacılığı geliştirdi bununla kalmayıp genç girişimcilere ve özellikle bayan girişimcilere kredi veren ve küçük işletmelere kaynak sağlayan bir banka haline geldi Finansbank’ın cazip tekliflerine en yakın Finansbank şubesine giderek ulaşabilir ve bilgi alabilirsiniz. TEB Bankası’da aynı şekilde Türkiye de genç girişimcilere ve kobilere tanıdığı ayrıcalıklarla ön plana çıkmaktadır. Şu makalemiz de Kobilere kredi veren bankalar‘ı inceleyebilirsiniz. Yine Garanti Bankası A.Ş gerekli görülen kriterleri karşıladığınız takdirde size Avrupa yatırım fonu almak konusun da yardımcı olacaktır.

İş kurmak için devlet kredisi

iş kurmak için devlet kredisi arayışlarınıza alternatifimiz ise KOSGEB’tir , tamamen devlete bağlı çalışan bu kurum için 18 yaşını doldurmuş ve T.C vatandaşı olmanız gerekmektedir. XXX Bin TL’ye kadar kredi veren KOSGEB’ten iş yeri açmak için bütün gereksinimlerinizi karşılayabilirsiniz. Geri ödemesiz iş yeri açma kredisi sağlayan tek kurum devlete bağlı çalışan KOSGEB’tir.

  • Emekliye işyeri kredisi
  • Gelir belgesiz iş kurma dükkan açma kredisi,
  • İş kurmak için ihtiyaç kredisi

Eğer sizde KOSGEB’e bağlı devlet kredisi ile işyeri açmak istiyorsanız. Ücretsiz olan Kosgeb uygulamalı girişimcilik eğitimi‘ne katılmanız gerekmektedir. Bu kurs ülkemizin hemen hemen tüm şehirlerinde belirli aralıklarla düzenlenmektedir. Kursa katılmak için oturduğunuz yerde ki İşkur’a gitmeniz yeterlidir. İşkur’a giderek KOSGEB ile ilgili her türlü bilgiyi alabilir ve kurs tarihlerini öğrenebilirsiniz.

KOSGEB proje örnekleri

Eğer üstte yazdığım şekilde KOSGEB’ten kredi almak ve iş yeri açmak istiyorsanız öncelikle bir kosgeb iş projesi‘ne ihtiyacınız bulunmaktadır. Yukarıda bahsettiğim gibi kosgeb’in uygulamalı girişimcilik kursuna başvurursanız size dersler esnasın da nasıl proje hazırlayacağınız konusun da öğretmenler tarafından bilgilendirme yapılacaktır.

İşyeri açma kredisi başvurusu

Yeni iş kurmak isteyenlere kredi başvurusu için KOSGEB’in programına katıldıysanız ve uygulamalı girişimcilik kursunu başarılı bir şekilde tamamladıysanız tebrikler artık sizde KOSGEB tarafından yapılan bu programa dahil olabilirsiniz. Artık tek yapmanız gereken işyeriniz de yaptığınız harcamaları takip etmek ve faturalandırmak olacaktır. Faturalandırdığınız tüm herşey KOSGEB tarafından geri ödenecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası