Peşinatsız ev kredisi nasıl alınır?

0

Peşinatsız ev kredisi nasıl alınır isimli makalemizde parasız ev almak isteyenler için ev kredilerinden bahsedeceğiz. Bildiğiniz üzere ev kredisi alırken evin asıl değerinin %75’ine kadar kredi çekilebiliyor. Evin değeri ise ekspertizler ile belirleniyor. Ve geriye kalan %25 lik kısmı nakit peşinat olarak ödemeniz gerekiyor.

Fakat sizin nakitiniz yok ve %25’lik kısmı ödemekte zorluk çekiyorsunuz. O zaman bu yazımızı okuyarak fikir sahibi olabilir ve peşinatsız ev kredisi alabilirsiniz.

Ev kredisi nasıl çekilir isimli yazımızdan ev kredisi çekmek için fikirler edinebilirsiniz.

Öncelikle Konut Kredisi Veren Bankalar‘dan kendinize uygun faizli bir paket seçerek uzun vadede düşük faiz oranları ile bir paket seçmeniz gerekmektedir.

Peşinatsız konut kredisi

Finansbank’ın konut kredisi sistemin de peşinatsız ev kredisi alabilmeniz için hem sahip olduğunuz evi hem de satın alacağınız evi teminat göstererek yeni evinizin ekspertiz değerinin %100’ü değerinde kredi kullanabilirsiniz.

Aldığınız krediyi 180 ay’a kadar vadelendirebilirsiniz. Faiz oranı sabit özelliği ile ödeme gününden önce ödemelerinizin tutarını öngörebilirsiniz. Finansbank hem sizin eviniz hemde alacağınız ev için ekspertiz değerlendirmesi yapar. Sadece tapu üzerinde konut tipi “mesken” olan ve mesken alımların da gerçek kişiler tarafından kullanılabilir ve Sabit faizli krediler için kredi ödemelerinin birden fazlası için ödeme talep edildiğin de kalan vade sayınız 36 ayı geçmiyorsa ödediğiniz ana para tutarının %1’ini, 36 aydan fazla ise %2’sini geçmeyecek tutarda masraf tahsil edilir. Ama unutmayın ki Teminat olarak, mevcut evinizin ve satın aldığınız evin ipoteği gereklidir. Genel olarak kefil koşulu aranmaz ve Kefilsiz konut kredisi çekiminizi yapabilirsiniz.

Unutulmamalıdır ki bazı kredi veren kurum ve kuruluşlar bu işlemden dosya masrafı veya ek faiz oranları alabilirler.

Konutun tamamına kredi almak

Konutun tamamına kredi almanın iyi ve kötü yanları bulunmaktadır. Öncelikle serbest meslek grupların da çalışan kişiler bu işlemler de daha az vergi ücreti öderler. Aldığınız gayrimenkulleri daha kısa sürede yatırım aracına dönüştürmüş olursunuz. Kira öder gibi ev sahibi olmak isterseniz bu tam size göre bir yatırım fikri olacaktır.

Eğer arsa sahibiyseniz , yazlık sahibiyseniz kullanmadığınız boşta farklı bir eviniz var ise onu ipotek göstererek şehirde istediğiniz lokasyonda bir ev sahibi olursunuz. Tabi bunun kötü yanları da var. Onlarda şunlardır. Her zaman ki gibi ekspertizler daha fazla ücret talep ederler. Dosya masraflarınız da artış olur. Ve yukarda yazdığım metinde ki Finansbank alternatifini kullanmak istemeyipte ev kredisine peşinat olarak ihtiyaç kredisi çekip vermek isterseniz aylık ödediğiniz tutar artacaktır.

Eğer üstte ki şekil de kullanmadığınız veya arsanız var ise ve onu ipotek olarak gösterirseniz 1 Defaya mahsus faiz ödemiş olursunuz. Eğer %75lik kısmını uygun bir bankadan kredi çekipte kalan %25’lik kısmını ihtiyaç kredisi olarak kullanırsanız 2 defa faiz ödemiş olursunuz.

Peşinatsız ev kredisi başvurusu

Peşinatsız ev almak için yukarıda bahsettiğimiz yöntemlerle ev kredisi çekebilir, Peşinatsız ev kredisi nasıl alınır isimli yazımızdan bilgi alabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası