Kosgeb kredisi nasıl alınır?

0

Kosgeb kredisi nasıl alınır isimli makalemiz de kosgeb’den kredi nasıl alınır onu anlatacağız. Bir önceki yazımız da işyeri açmak isteyenler için Kosgeb işyeri açma kredisi hakkında bilgiler vermiştik. Öncelikle kosgeb’ten kredi alabilmeniz için iş-kur ve kosgeb ortaklığıyla düzenlenen uygulamalı girişimcilik eğitimine katılmalısınız ve kursu başarıyla bitirmelisiniz. Kursu bitirdiğiniz takdirde alacağınız sertifika ile en yakın kosgeb müdürlüğüne giderek başvuru yapabilirsiniz. Unutulmamalıdır ki başvuru yaparken sizi bazı testlere tabi tutacaklardır bu testin adıda yeterlilik testidir. Eğer yeterlilik testinde de başarılı olabilirseniz kosgeb kredisi nasıl alınır sorusuna cevabı bizzat kendiniz bulmuş olacaksınız. Kosgeb hibe kredisi alabilmeniz için uygulamalı girişimcilik kursun da öğretmenler tarafından gösterilen ve bizzat sizin hazırladığınız iş projenizin kosgeb yetkilileri tarafından onaylanması gerekmektedir. Eğer parlak ve gelecek vaad eden bir projeniz , fikriniz varsa onay almanız daha kolay olacaktır ve hibe kredisi alma işiniz kolaylaşacaktır.
Kosgeb kredisi için gerekli evraklar

Eğer sizde üstte yazdığım şekilde bir başvuru yapacaksanız. Eğitim programına dahil olduktan sonra aldığınız sertifika ve iş projeniz ile birlikte başvuru yapabilirsiniz. Bunun dışında KOBİ olarak kosgebe başvuru yapacaksanız kobi kosgeb kredi alabilmeniz için aşağıda ki yönergeneleri takip etmeniz yeterlidir.

Ayrıca diğer makalelerimize göz atarak kosgeb kredisi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

 • Kosgeb kredisi veren bankalar
 • Yeni iş kurmak isteyenlere kosgeb kredisi

kosgeb.gov.tr adresine girip üye olmanız gerekiyor. Üye olduktan sonra profil sekmesinden üye olduğunuz sayfanın çıktısını alıp ıslak imza veya kaşenizi basmanız gerekmektedir.

Kobiler için kosgeb kredi başvurusunda gerekli evraklar

 • Kobi beyannamesi
 • Kobiler için bilgi dökümanı
 • Oda faaliyet belgeniz
 • Ticaret/Esnaf sicil gazetesi kaydınız
 • Dükkanınıza ait imza sirküleri

Her evrağın fotokopisi ile birlikte orjinal çıktılarının da bulundurulması gerekmektedir.

Kosgeb kredi şartları nelerdir

 • Yukarıda bahsettiğimiz adresten kosgeb’in sitesine kayıt olmanız gerekmektedir.
 • Kosgebin Kobi tanımına kesinlikle uymanız gerekmektedir.
 • Yukarıda belirttiğimiz evrakları ilinizde,ilçenizde en yakın kosgebe teslim etmiş olmanız gerekmektedir.

Ek olarak yukarıda’da belirttiğim üzere kesinlikle kosgeb’in sizden istediği kursları tamamlamış olmanız gerekmektedir. Kursa gitmeden asla kredi ve hibe krediye sahip olamazsınız.Bu başvurudan sonra eğitimi aldığınızı varsayarak devam etmek gerekirse 70 saatlik ders sonucun da eğitimi başarıyla tamamlarsanız. Kobilere kosgeb desteğinden yararlanabilirsiniz.

Kosgebe başvuru için gerekli evraklar

Kosgeb destek programına başvuru için gerekli evraklar

 • Kobi beyannamesi
 • Kosgeb başvuru formu imzalı ve kaşeli çıktıları
 • Destek programı için başvuru formu
 • Kobi bilgi dökümanı

Kosgebe herkes genç,yaşlı farketmeden iş için kredi başvurusun da bulunabilir. Önemli olan aklınızda ki fikir ve uzmanlara sunduğunuz projedir. Yukarıda kosgebe başvuru için gerekli evraklar içinde kobi beyannamesi istenildiğini söylemiştik. Dikkat etmeniz gereken kobi beyannamesini doldururken dükkanınız eğer şahıs dükkanıysa veya bir şahıs işletmesiyse adınız ve soyadınızı girmeli ek olarak vergi numarasına kendi T.C kimlik numaranızı girmeniz gerekmektedir. Eğer limited veya anonim şirket iseniz Ticaret Sicil Gazetesinde ki ilanınız ile verdiğiniz bilgilerin aynı olması gerekmektedir uzmanlar tarafından kontrol edilip onaylacağı için sizi her zaman bir adım öne taşır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası