Ev hanımlarına kredi verme şartları

0

Sizlere bu yazımızda çalışmayan ev hanımlarına kredi, ev hanımlarına kredi veren bankalar, ev hanımlarına kredi verme şartları, ev hanımları için kefilsiz kredi,ev hanımları için kredi çekme yöntemleri,ev hanımları için ihtiyaç kredisi ve hangi bankalar ev hanımlarına kredi veriyor gibi başlıkları inceleyeceğiz.

Ev hanımlarına kredi verme şartları nelerdir?

Maaşı, parayı eve getiren her ne kadar genelde erkekler de olsa, bir evin ekonomisinden, yemek alışverişinden, faturalarında ve eve alınacaklardan kısaca evin idaresinden aslında ev hanımları sorumludur. Fakat parayı idame edebildiklerini resmi evraklarla belgeleyemezler bu yüzden de kredi çekemezler. Ancak bazı şartlar dahilinde ev hanımları da kredi alabilmektedir. Ev hanımlarına hangi bankalar kredi veriyor? isimli yazımızı inceleyebiilirsiniz.

Ev hanımlarına kredi verme şartları ve kredi veren bankalar

Günümüzde artık bir çok banka müşteri portföyünü genişletmek amacı ile şartsız bir şekilde de ev hanımlarına kredi verebilmektedir. Ancak müşterinin kredi notu risk grubunda ise ya da daha farklı olumsuz faktörler varsa banka kendini garanti altına almak adına tüketiciye bir kaç koşul sunabilir.

Ev hanımlarına kredi verme şartları arasında ilk akla gelen kefil sunmanız olabilir. Banka genellikle ev hanımlarından eşlerini kefil göstermelerini isteyebilir. Banka bunu uygun görmezse eşiniz kendi adına ihtiyaç kredisi de çekebilir. Ev hanımları için ihtiyaç kredisi isimli yazımızı inceleyebilirsiniz.

Ev hanımlarına gelir belgesiz kredi imkanları

  • Ev hanımlarına otomobil kredisi,
  • Ev hanımları için kredi veren bankalar,
  • Ev hanımlarına kredi veren bankalar,
  • Ev hanımları için ihtiyaç kredisi,
  • Ev hanımlarına mikro kredi veren bankalar isimli yazılarımızı inceleyebilirsiniz.

Ev hanımlarına maaş bordrosuz kredi

Bunun yanı sıra bankalar sizden teminat talep edebilir. Bu durumda da eğer üzerinize bir taşınmaz varsa beyan etmeniz gerekebilir. Yani üzerinize konut, araba, arsa, yazlık gibi tapulu bir mal var ise bunu kullanarak başvuruyu tamamlayabilirsiniz. Yine şayet kendi adınıza ait bir kira geliriniz var ise kira sözleşmeniz ve bahsi geçen konutun tapusu ile gelirinizi belgeleyebilir ve bu şekilde de kolayca başvuru yapabilirsiniz.

Ev hanımları için ihtiyaç kredisi alma yollarından diğeri de; Faturalar ve birikimleriniz için hesap açabilirsiniz. Mesela evinizin elektrik, doğal gaz ya da su faturalarını otomatik ödemeye bağlayabilirsiniz. Ya da bir esnek hesap açtırmayı tercih edebilirsiniz.

Kısaca bankayı çektiğiniz krediyi ödeyebileceğinize inandırmanız gerekmektedir. Bu amaçla da yukarıda bahsetmiş olduğumuz ev hanımlarına kredi verme şartları sizden talep edebilir. Şartlardan birini yerine getirdiğinizde rahatlıkla ihtiyacınız olan krediyi çekebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası