Emekliler nasıl kredi alabilir?

0

Günümüzde hizmet veren, faaliyet gösteren hemen hemen bütün bankalar, tüketicileri için bir çok alanda kredi kampanyaları sunarak, onların acil finansal ihtiyaçlarını karşılamaktadırlar. Herhangi bir kurumdan (SGK, Bağ-kur, emekli sandığı) emekli olan müşteriler de taleplerine göre kredi alabilme imkanına sahiptirler.

Emekliler yıllardır hayalini kurdukları sabit geliri elde ettiklerinde genelde daha korkusuz bir şekilde kredi başvurularını yapmaktadırlar. Çünkü artık işten atılma endişeleri ya da iş hayatının ters gideceği korkusu yoktur ve ödeme endişesi yaşamadan kredi çekebileceklerine inanırlar. Ve genellikle de emekliliğe kavuştuklarında konut kredilerine yöneldikleri görülmektedir.

Emekliler nasıl kredi alabilir? sorusuna gelecek olursak; Tüm emeklilerin sabit gelirleri olduğu için, kredi notları çok düşük değilse muhtemelen tüm bankalardaki kredi başvuruları onaylanacaktır. Fakat bazı bankalarda emekliler için yaş sınırları olabilmektedir. Genelde 75-85 yaş üstü emeklilere kredi sunmayan bankalar da vardır. Bu yaş grubunun dışında olan tüm emekliler rahatlıkla her bankadan kredi çekebilir.

Yapı krediden emekliler nasıl kredi alabilir?

Maaşlarını Yapı kredi bankasından alan emekliler 36 aya kadar vade imkanından faydalanabilirler. Yapı kredi emekli kredisi ödemelerinizi ayda bir veya 3 ayda bir olarak ödeyebilirsiniz. 36 ay vadede aylık faiz oranı %1,37 olarak alınmaktadır. Başvuru da bulunmak için İnternet şubesini ve Yapı kredi şubelerini kullanabilirsiniz.

İş bankasından emekliler nasıl kredi alabilir?

İş bankası emekli kredisinden, maaşlarınızın ayda bir ödenmesine bağlı olarak ayda bir taksitli ya da maaşlarınızın 3 ayda bir ödenmesine bağlı olarak 3 ayda bir taksitli olarak faydalanabilirsiniz. 36 aya varan vade imkanında faiz oranı %1,60 olarak hesaplanacaktır. Başvuruda bulunmak adına İş bankası şubelerine ziyaret gerçekleştirebilirsiniz.

Garanti bankası emeklilere kredi

Garanti bankasından emekliler nasıl kredi alabilir konusunu ele aldığımızda; Garanti bankasının bu ürününde 36 ay vade olanağı vardır. Bu vade için aylık %1,47 faiz oranı olacaktır. Kredi tahsis ücreti %0,5 olarak ele alınır. Garanti bankasının emekli kredisine başvuru yapmak için İnternet şubesini, Cep şubesini ve Garanti bankası şubelerinden yararlanabilirsiniz.

Bu bankalar haricinde emekliler pek çok bankadan emekli kredisi ürünü alabilmektedirler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası