Devlet destekli iş kurma kredisi

0

Devlet destekli iş kurma kredisi almak isteyenlere özel bugün yazdığımız bu makaleden detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Eğer sizde devlet destekli krediler nasıl alınır sorusuna cevap arıyorsanız bu makalemiz tam size göre. Öncelikli konumuz işyeri açana devlet desteği sağlayan kurumlar.

Kosgeb işyeri açma kredisi

Devlet destekli iş kurma kredisi almak isteyenlere özel kosgeb işyeri açma kredisinden daha önceki yazılarımızda da bahsettiğimiz üzere eğer devlet destekli bir işyeri açacaksanız birinci seçeneğiniz kosgeb olmalıdır. Kosgeb işyeri açma kredisi veren Türkiye Cumhuriyetine bağlı bir devlet kurumudur. 50.000 TL’ye kadar hibe kredi veren kosgebin bazı şartları bulunmaktadır. Bu şartlar ise şunlardır.

Bir önce ki yazımızda da kosgeb yeni işyeri açmak isteyenler için bir kaç güzel bilgiye yer vermiştik o makalemizi de okuyup kosgeb işyeri açma hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

  • 18 yaşını doldurmuş olmak
  • Kosgebin düzenlediği kurslara katılmış olmak
  • Kosgebin düzenlediği kursları başarı ile tamamlamış olmak
  • Güzel bir iş fikrine sahip olmak
  • İş kurabilecek kapasiteye ve yöneticiliğe hakim olabilmek
  • İş projesi sunabilmek

İş kurmak için faizsiz kredi nasıl alınır

Kosgeb 50.000 TL hibe kredi ve 100.000 TL faizsiz kredi imkanı sağlamaktadır. Kosgeb ile birlikte bir işyeri açmak için üstte verdiğimiz kriterleri yerine getirmeli ve bazı evrak kayıt işlemlerini tamamlamış olmanız gerekmektedir. İşkur ve kosgebin ortak geliştirdiği kurslara katılmalı ve bu kursları başarıyla tamamlayıp kurs sürecinde size öğretilen proje yapmayı kendi iş fikriniz ile birleştirip oraya güzel bir proje çıkartıp bunu kosgeb yetkililerine onaylatmanız gerekmektedir. Yine aynı şekilde daha önceki yazılarımız da bahsettiğimiz üzere Kosgeb’in işyeri kurma kredisi verebilmesi için Uygulamalı girişimcilik eğitimi programını tamamlamanız gerekiyor bu kurslara ise işkur il müdürlüklerinden başvuru yapabilir ve tüm detaylı bilgiyi oradan da alabilirsiniz.

Uygun faiz oranlarıyla devlet desteği olmadan bankalar yardımıyla İşyeri açmak için kredi veren bankalar yazımıza göz atabilirsiniz.

Devlet destekli işyeri açma kredisi başvurusu

Devlet destekli işyeri açma kredisi başvurusu için ” Uygulamalı girişimcilik eğitimi ” kursunu başarı ile tamamladığınız da sizde artık bir iş yeri açabilir ve kosgeb desteği alabilirsiniz. Eğitim süresince öğrendiğiniz şeyleri aklınızın bir köşesine kazımalı ve projenizi yaparken bunların hepsini göz önünde bulundurmalısınız. Daha hızlı onay alabilmeniz için bu çok önemli bir faktördür. Projenizi yaptığınızı ve onay aldığınızı varsayarak yazıma devam ediyorum. Bunu örneklendirmem gerekirse aşama aşama geçeceğiniz tüm detayları şöyle söyleyebilirim.

1.Kosgeb’e başvurdunuz.

2. İşkur ve kosgeb ortaklığı ile kursa katıldınız.

3. Uygulamalı girişimcilik kursunu başarı ile tamamladınız.

4. Projenizi sundunuz.

5. Projeniz onay aldı ve kosgeb size destek vermeye karar verdi.

Bundan sonrası ise şu şekilde gerçekleşecek projenize uygun şekilde dükkan kiralayacaksınız. Metrekare hesabını vs. iyi yapmalısınız daha sonra kosgeb yetkilileri ile birlikte kiralayacağınız dükkan için araştırma yapmalısınız.

Yetkililer iş potansiyeline çevrede ki rakip firmalara bakacaklardır.

Eğer yetkililer de bu işe onay verirse dükkanınız için kosgeb ödeme yapacaktır. (Kira,fatura vs.) sizin tek yapmanız gereken dükkan içinde ki harcamalarınızın hepsini faturalandırmak olacaktır. Eğer kosgeb’ten geri ödeme almak istiyorsanız bunu yapmalısınız yoksa laf ile kimse size geri ödeme yapmayacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası